KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Akvarell 12487311

nr 1248 7311

Einar Forseth

(1892-1988), Sverige

Akvarell, Signerad. 1930, bro, 28x40

Einar Forseth, född 1892 i Linköping, död 1988, svensk målare.

Utrop:

800 kr

Såld:

500 kr

måndag 15 april 2019
kl 20:44:18

10/4 22:33:49 1      Vinnande bud
10/4 22:35:26 1      justering av budtak

Einar Forseth

Läs mer om Einar Forseth